Slovensky English Deutsch Polish Magyar 
On-line rezervácia
Od:
Do:
Meno
E-mail
Telefón
Počet ľudí
Počet izieb
Prístelkov
Poznámka
   Hotel*** BARBAKAN Levoča
Košická 15
054 01 Levoča

N49°01'38.5" E20°35'31.4"

Tel: 00421/53 451 43 10

E - mail: recepcia@barbakan.sk

wifi facebook

 

História hotela

Hotel***  BARBAKAN    Levoča

 
Košická brána s barbakanom patrila a patrí ešte aj dnes ku komplexnému mestkému fortifikačnému systému a zároveň je hlavnou vstupnou bránou do Levoče. Pravdepodobne vznikol začiatkom 14. storočia, potvrdil to aj archeologický výskum.

Pôvodne základy barbakanu sú dnes odkryté a vytiahnuté 50 cm nad terén pred Košickou bránou. Vstup cez Košickú bránu do Levoče koncom 14. a začiatkom 15. storočia z vojensko-strategických dôvodov opevňovali kruhovým barbakanom s padacím mostom, ktorý sa klenul medzi barbakanom a Košickou bránou nad vodnou priekopou. Ako už bolo spomenuté Košická brána s barbakanom je hlavnou vstupnou bránou do námestia a hotel sídli 100 m smerom do námestia od tejto vstupnej brány.

Na základe týchto skutočností bol hotel pomenovaný názvom BARBAKAN. Hotel je vybudovaný v meštianskom dome, ktorého história siaha až do 14. storočia, kde zaujímavosťou je, že najkrajšie izby sú zriadené tam, kde pôvodní vlastníci uskladňovali obilie. V týchto priestoroch ponúka hotel nevšedné, atraktívne ubytovanie všetkým, ktorí hľadajú romantiku a príjemnú atmosféru. Tú nenarušuje ani interiér a zariadenie hotela, ktoré sú prispôsobené historickému duchu budovy.

Romantickú atmosféru umocňuje aj jedinečný výhľad zo zimnej záhrady na Mariánsku Horu s Bazilikou Minor, kde sa už stáročia schádzajú pútnici na jednej z najväčších púti na Slovensku
.       


                                     HOTEL BARBAKAN                 
                                Košická 15  •  054 01 Levoča
                                    Tel:  00421/53 451 43 10  
                              E - mail: recepcia@barbakan.sk 

                                               


© Barbakan 2010