Slovensky English Deutsch Polish Magyar 
On-line rezervácia
Od:
Do:
Meno
E-mail
Telefón
Počet ľudí
Počet izieb
Prístelkov
Poznámka
   Hotel*** BARBAKAN Levoča
Košická 15
054 01 Levoča

N49°01'38.5" E20°35'31.4"

Tel: 00421/53 451 43 10

E - mail: recepcia@barbakan.sk

wifi facebook

 

Lastminute

Hotel BARBAKAN*** ponúka


 Jar a leto v Levoči a okolí

Levoča je starobylé mesto so slávnou minulosťou. V knihách sa často uvádza, že je najcennejším kameňom na spišskej korune. Jej obdivovatelia to určite potvrdia, čo dokazuje skutočnosť, že Levoča a dielo Majstra Pavla je zapísané v zozname svetového, kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Rozhodnutie padlo v júni 2009 v španielskej Seville.
Takmer celé mesto je dodnes obklopené stredovekými hradbami, na ktorých sa zachovalo niekoľko bášt a tri mestské brány – Košická, Menhardská a Poľská. Levočské námestie patrí medzi najväčšie stredoveké námestia v Európe. V jeho strede sa nachádzajú ústredné dominanty námestia – renesančná radnica, zvonica a chrám sv.Jakuba. Hlavný oltár je nielen dokonalým umeleckým dielom, ale aj najvyšším gotickým oltárom  na svete s výškou 18,62 metra.

   

V roku 1271 Levoči bol pridelený  štatút kráľovského slobodného mesta a pravo skladu. Pre Levoču to bola významná výsada, keďže ležala na hlavnej obchodnej trase z Balkánu do Krakova.
Levoča sa stávala i miestom stretnutí prvých mužov európskych  krajín. V roku 1474 ju navštívili štyria bratia Jagelovci, jeden z nich bol poľský a jeden uhorský kráľ.
V roku 1998 v Levoči prebehol  V. summit prezidentov 11 stredoeurópskych  štátov. Aj náš hotel poctili svojou návštevou a medzi nimi bol aj prezident  Poľskej republiky – Alexander Kwasniewski.
Na známej Mariánskej hore  v Levoči stojí  kostol  P. Márie s Bazilikou „MINOR“, kde sa každoročne  2.júla  konajú  Mariánske púte.  V roku 1995 jedným z pútnikov  bol aj Svätý otec Ján Pavol  II.

 

Odhliadnuc  od mnohých historických  pamiatok a krás možno Levoču charakterizovať aj, ako mesto mimoriadne vhodné na oddych a rekreáciu -  člnkovanie  v levočskej priehrade, turistika  v Slovenskom raji a Vysokých Tatrách,  cyklotrasy  v Levočských vrchoch.

   

Asi 10 minút autom z Levoče môžete príjemne stráviť deň alebo večer v termálnom kúpalisku vo Vrbove.


Naši hoteloví  hostia majú 20% zľavu na termálne kúpaliska vo Vrbove

  V roku 1998 vznikla na Spiši a Gemeri  známa  „GOTICKÁ  CESTA“, ktorá sa tiahne od Poľskej hranice cez  Spiš  a  Gemer po hranice  Maďarska.  Svetovú úroveň v gotickej architektúre Spiša dosahuje Zápoľskeho kaplnka v Spišskom Štvrtku, kde môžete  začať  Gotickú cestu po Spiši, nasledujú historické mestečka vzdialené len 20 minút cesty od Levoče -  Kežmarok a Spišská Sobota.

    -   Poloha Levoče je veľmi výhodná  pre  začatie  turistiky v troch Národných Parkoch. -

Národný park - Slovenský raj je vzdialený len 15km,  ktorý predstavuje územie s množstvom roklín, tiesňav, úzkych dolín a kaňonov – turisticky je zaujímavý po celý rok. Vyskytuje sa tu množstvo vzácnych , ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Žije tu vyše 2000 druhov motýľov a vyše 200 druhov živočíchov. Môžeme tu vidieť  srnčiu a jeleniu zver alebo kamzíka. V neprístupných častiach žije medveď hnedý, vlk obyčajný, rys, mačka divá, ktoré málokedy uvidíte.

Národný park - Vysoké Tatry a krásny výhľad z Hrebienka na Lomnický štít zažijete len po 30 minútach cesty z Levoče.

 

Pri návšteve Pieninského Národného Parku môžete  splaviť  Dunajec na pltiach  a spríjemniť si deň 2 hodinovou romantickou plavbou.

Naši hoteloví  hostia majú 20% zľavu na splav Dunajca  v Pieninskom Národnom Parku.

Len 10km od Levoče sa nachádza jeden z najväčších hradov v Strednej Európe – Spišský hrad, kde môžete stretnúť pravých  stredovekých  rytierov,  pokochať sa výhľadom z hradných veží  na celé okolie. Pod Spišským hradom nemôžete minúť Spišskú kapitulu, ktorá spolu so Spišským hradom a Žehrou sú zapísané do svetového, kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

   


Spišská kapitula – malé cirkevné mestečko je obklopené hradbami,  kde stojí katedrála  sv.Martina, stojí  tu tiež biskupský palác, seminár a domy kanonikov.  Katedrála prešla veľkou neskorogotickou prestavbou  v 15 storočí. Je tu množstvo gotických oltárov.
 

Blízkosť regiónov, jazyka  nebráni  v  nadväzovaní  nových priateľstiev  pri
spoločnej turistike, lyžovačke, návšteve historických pamiatok,
či spoločnom kúpaní  v termálnom kúpalisku.

Zimné radovánky v levočských vrchoch a okolí- Lyžiarske stredisko Levočská dolina vzdialené 4km od hotela Barbakan

-Veľmi kvalitná lyžovačka pre náročných,menej náročných, pre deti ale aj pre úplných začiatočnikov s učiteľom lyžovania


-Stredisko je veľmi dobre udržiavané, vrátane večerného lyžovania, požičovňe a servisu lyží

-Veľká presklenná reštaurácia, bufety a doplnkové služby, taxi

-Zľava na lyžovačku v Levočskej doline pre ubytovaných hostíTrate:  
  obtiažnosť prevýšenie dĺžka
pretekárska vysoká 242 m 850 m
rodinná stredná 242 m 1050 m
traverz nízka 242 m 1130 m
detská nízka 50 m 270 m


- Veľmi dobré udržiavané bežecké trate v Levočských vrchoch.
- Turistika po celý rok v Slovenskom raji (15km) a Levočských vrchoch.
Spoznajte krásu prírody Národného parku - Slovenský Raj a Levočských vrchov v zimnom období. V prípade, že nebudete mať vhodnú obuv alebo oblečenie poradíme vám kratšiu vychádzku, aby ste aj vy mohli obdivovať krásu našich hôr v zime.
Máte radi adrenalín?- potom môžete navštíviť bobovú dráhu v Tatranskej Lomnici (35km)

 alebo vyskúšajte sánkarskú dráhu: Hrebienok–St.Smokovec (35km)Po dobrej lyžovačke odporúčame vyhriať sa v termálnom kúpalisku vo Vrbove. Doprajte si oddych a relaxujte pri masážach, ktoré tento komplex  ponúka.       

20% zľava do termálneho kúpaliska vo Vrbove pre ubytovaných hostí Ak vás lákajú historické pamiatky využite chvíle voľna a pokochajte sa krásou stredovekého Spišského hradu alebo si pozrite najväčší gotický oltár na svete v kostole sv.Jakuba v Levoči.


 
Blízkosť regiónov, jazyka  nebráni  v  nadväzovaní  nových priateľstiev  pri
spoločnej turistike, lyžovačke, návšteve historických pamiatok,
či spoločnom kúpaní  v termálnom kúpalisku.
HOTEL BARBAKAN***

Košická 15  •  054 01 Levoča
Tel:  00421/53 451 43 10
00421/53 451 36 08
Fax: 00421/53 451 36 09
E - mail: recepcia@barbakan.sk 

                               © Barbakan 2010